Nicolae Ciucă despre repetarea scenariului din anul 2.000. E „foarte posibil să existe surprize între Simion şi Ciolacu”

Nicolae Ciucă, liderul Partidului Național Liberal (PNL) și candidat la alegerile prezidențiale, a făcut declarații despre posibila evoluție a turului doi al alegerilor, subliniind că un scenariu similar cu cel din 2000, când Ion Iliescu și Corneliu Vadim Tudor s-au confruntat, nu este obligatoriu să se repete. Ciucă a subliniat că este „foarte posibil ca, într-o confruntare finală, să existe surprize între Simion şi Ciolacu”.

Vreau să le spun din nou susţinătorilor PSD, inclusiv membrilor PSD, că Simion nu e Vadim Tudor și e foarte posibil ca, într-o confruntare finală, să existe surprize între Simion şi Ciolacu”, a declarat Ciucă marți seară, conform B1TV.

În plus, Ciucă a afirmat cu încredere că el este singurul candidat care l-ar putea învinge pe Marcel Ciolacu, liderul PSD, în turul doi al alegerilor prezidențiale: „Există un singur candidat care să-l bată pe Ciolacu în turul 2 şi acela sunt eu”.

author avatar
Constantinescu Gabriel
Gabriel Constantinescu este unul dintre jurnaliștii care a acoperit vreme îndelungată zona socială din presa online. Cu experiență în alegerea știrilor, Gabriel este pasionat de sport și drumeții. Absolvent al Facultății de Administrație Publică el acoperă cu succes materialele care tratează activitatea primăriilor, a consiliilor județene și instituțiilor subordonate acestora. Este căsătorit și are doi copii care speră să trăiască într-o lume mai bună.

Ultimele știri

Imagini halucinante la spitalul din Câmpina: Medicii își toarnă apă unul altuia ca să se spele. Se fac zeci de drumuri cu găleți pline

Problema apei din judeţul Prahova a creat situaţii halucinante pentru...

ÎCCJ contestă din noul la CCR Legea pensiilor magistraților

UPDATE Secțiile Unite ale Înaltei Curți de Casație și Justiție...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine