marți, aprilie 14, 2026
12.4 C
București

VIDEO Cum a anunțat Marcel Ciolacu pe TikTok ca rămâne în fruntea PSD: „A fost prank”

Marcel Ciolacu și-a anunțat revenirea în fruntea PSD, după ce anunțase în urmă cu o săptămână că pleacă de la cârma partidului, în urma eșecului de la alegerile prezidețiale, printr-un clip de 16 secunde publicat pe TikTok, rețeaua care i-a adus popularitatea candidatului independent Călin Georgescu.

„S-a întors”, anunță o voce gravă revenirea lui Marcel Ciolacu în fruntea partidului care nu a reușit să ofere un finalist la alegerile prezidențiale 2024.

Clipul video conține imagini cu șeful PSD alături de Roxana Mînzatu, pe care a propus-o pentru funcţia de comisar european din partea României, la un fast-food sau purtând un fular cu FCSB.

Videoclipul este însoțit și de mesajul „A fost un prank (păcăleală, n.r.) de ala”, și piesa lui Wiz Khalifa și Charlie Puth – See you again interpretată de altcineva.

Clipul a strâns aproape 90.000 de aprecieri în 12 ore de la publicare.

Nu este singura postare apreciată de internauți pe TikTok, platforma către care politicienii au început să-și îndrepte atenția. În urmă cu patru zile, pe contul lui Ciolacu a fost publicat un videoclip pe piesa Emoții a celor de la 3 Sud Est, care începe cu versurile „Am aflat că-i mai rău fără tine / N-au trecut nici măcar două zile”.

@marcel_ciolacu #marcelciolacu #psd #romania #emotii #chillguy ♬ original sound – speedsongsmd🎧

Ultimele știri

Nicuşor Dan cere desecretizarea achiziţiilor de vaccinuri Pfizer

Președintele Nicușor Dan solicită transparentizarea informațiilor privind achiziția vaccinurilor...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine