miercuri, ianuarie 28, 2026
5.7 C
București

Makaveli, implicat într-un scandal într-o parcare. Consilierul Dianei Șoșoacă, amendat de polițiști

Controversatul influencer Makaveli a fost protagonistul unui nou incident, participând la un scandal într-o parcare, la scurt timp după percheziția efectuată de mascați la locuința sa.

Incidentul a avut loc joi seara, când între Makaveli și un alt șofer a izbucnit un conflict verbal aprins pe tema unui loc de parcare, transmite B1TV.

Situația a escaladat rapid, cele două părți implicându-se într-un schimb de acuzații care au culminat cu injurii și expresii jignitoare, care au dus la intervenția polițiștilor.

În urma cercetărilor efectuate la fața locului, polițiștii au stabilit că Makaveli, care a fost cooptat și consilier al Dianei Șoșoacă în SOS Romania, a fost cel care a provocat disputa, motiv pentru care acesta a fost sancționat pe loc cu o amendă contravențională în valoare de 500 de lei pentru „proferarea de injurii și expresii jignitoare”.

Totodată, celălalt șofer implicat în incident a primit și el o sancțiune pentru oprire neregulamentară în parcarea respectivă.

Amenda primită de influencer intervine la foarte scurt timp după ce, în aceeași zi, dimineața, acesta a fost vizat de o percheziție a procurorilor în cadrul dosarului privind finanțarea ilegală a campaniei lui Călin Georgescu.

Ultimele știri

Cine sunt pensionarii români care vor primi bani în plus la pensie

Pensionarii români vulnerabili vor primi un sprijin financiar de...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine