vineri, septembrie 19, 2025
16.2 C
București

Un bărbat ameninţă că se sinucide în centrul Capitalei, după ce şi-a înjunghiat partenera | A cerut să-i fie adusă fetiţa concubinei sale

Situație dramatică în centrul Capitalei. Un bărbat amenință că se sinucide după ce a atacat-o cu un cuțit şi a rănit-o pe concubina sa.

“Au trecut mai bine de șapte ore de când acest bărbat de 57 de ani amenință că se aruncă de la etajul opt al blocului în care locuiește.

El a cerut să-i fie adusă fetița concubinei sale, pentru a vorbi cu copilul în vârstă de opt ani. La fața locului este o adevărată desfășurare de forțe, inclusiv o echipă de alpiniști care poate escalada pereții imobilului.

Alerta a fost dată înainte de miezul nopții de duminică spre luni, când din apartamentul unde se află bărbatul s-au auzit mai multe țipete.

Concubina bărbatului, o femeie de aproximativ 30 de ani, l-a anunțat pe acesta că vrea să pună punct relației și că intenționează să se mute din apartament. Ea și-a sunat o prietenă, să o ajute cu mutarea.

Bărbatul și-a ieșit din minți când a auzit că femeia vrea să-l părăsească. El a pus mâna pe un cuțit și a înjunghiat-o pe aceasta de mai multe ori.

Când prietena femeii a ajuns la fața locului, a agresat-o și pe aceasta. Cele două femei au reușit să o scoată pe fetița de opt ani din apartament și au alertat autoritățile.

În cele din urmă, femeia de 30 de ani a ajuns la spitalul Floreasca, din cauza rănilor de cuțit făcute de concubinul ei, care i-au afectat plămânul.

După scenele violente, agresorul s-a baricadat în apartament și a amenințat că se va sinucide”, a transmis corespondentul Antena 3 CNN, Sebastian Boldea.

author avatar
Andrada Ionescu
Andrada este un jurnalist cu experiență care acoperă subiectele de actualitate din România. Absolventă de Sociologie, Andrada Ionescu are un background care îmbină jurnalismul cu marketingul politic și îi oferă un plus în selectarea informațiilor pe care le prezintă cititorilor.
Andrada Ionescu
Andrada Ionescu
Andrada este un jurnalist cu experiență care acoperă subiectele de actualitate din România. Absolventă de Sociologie, Andrada Ionescu are un background care îmbină jurnalismul cu marketingul politic și îi oferă un plus în selectarea informațiilor pe care le prezintă cititorilor.

Ultimele știri

Rareș Lazăr, de la “România în Acțiune” la Primăria Capitalei: O nouă candidatură intră în cursă

Scena politică a Bucureștiului se agită odată cu anunțul...

Călin Popescu Tăriceanu avertizează asupra tensiunilor din coaliție: „Politica este și arta compromisului”

Fostul prim-ministru Călin Popescu Tăriceanu a lansat un avertisment...

CTP despre Donald Trump: Un dictator, un mârlan, „un țepar de clasă mondială”

Cristian Tudor Popescu a criticat dur comportamentul președintelui american...

Anchetele Lumea Politică

Mafia în Parlamentul României. Lider liberal coleg de retrocedări cu Seif Duduianu

Un parlamentar miliardar din salariul de bugetar afișează o...

Raluca Turcan se duce la concert pe banii Parlamentului. Concertul este în Japonia!

Raluca Turcan, vice-președintele Camerei Deputaților și-a aprobat o vacanță...

Pîslaru „Împrumutatorul”. Suma incredibilă pe care a dat-o ministrul cu împrumut!

În timp ce discută despre situația dezastruoasă a economiei...

Articole pentru tine