vineri, iunie 26, 2026
23.1 C
București

Alertă cu bombă la stația de metrou Piața Victoriei. Oamenii nu mai au voie să coboare pe peron

Este alertă cu bombă, marți, la stația de metrou Piața Victoriei în București.

Printr-un apel la 112, o persoană a anunțat că la stația de metrou respectivă ar fi un dispozitiv exploziv. La fața locului sunt deja pirotehniști care fac verificări, precum și mașini de pompieri și de poliție. Oamenii nu mai sunt lăsați că coboare la metrou. Nu e prima oară când la Piața Victoriei este dată o astfel de alarmă. Anul trecut, o alarmă similară s-a dat după ce cineva a uitat un bagaj acolo.

Ultimele știri

Marius Lulea anunță revoluție în stradă în România: Va fi un fenomen imprevizibil, de tip Lebăda Neagră

Marius Lulea, fondator al AUR, susține că o revoluție...

Comisia Europeană și OCDE cer alfabetizare AI în școli. Un profesor român avertizează asupra riscurilor

Comisia Europeană și OCDE cer alfabetizarea în AI în...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine