miercuri, iunie 24, 2026
27.9 C
București

Ce mesaj le transmite Klaus Iohannis românilor de Crăciun

Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj de Crăciun în care își exprimă speranța că, ocrotindu-i pe cei dragi, românii vor trece cu bine de pandemia COVID.

„Căldura căminului, momentele prețioase pe care le petrecem alături de familie și de prieteni, bucuria pe care o vedem în ochii celor dragi, generozitatea și compasiunea față de cei aflați în suferință, care au nevoie de sprijinul nostru. Toate acestea înseamnă spiritul autentic al Crăciunului”, arată Klaus Iohannis într-un mesaj video.

„La finalul unui an foarte dificil, să ne reîntoarcem la semnificațiile acestei sărbători! Vă urez să trăiți din plin bucuria Nașterii Domnului, cu speranța că, ocrotindu-i pe cei dragi, vom trece cu bine, solidari, peste această perioadă”, a continuat șeful statului Klaus Iohannis.

„Crăciun fericit tuturor, oriunde v-ați afla”, a mai spus Iohannis.

Ultimele știri

Elena Lasconi crede că Nicușor Dan va fi demis. AUR ar câștiga alegerile anticipate cu 70-80%

Elena Lasconi a declarat că Nicușor Dan ar putea...

George Simion a fost reconfirmat în calitatea de vicepreședinte al European Conservatives and Reformists Party

George Simion, liderul AUR, a fost reconfirmat în funcția...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine