Răspunsul lui Piedone la oferta de colaborare lansată de Marcel Ciolacu: Ați amanetat încă 4 ani Bucureștiul

Cristian Popescu Piedone, candidatul PUSL la Primăria Capitalei, a răspuns miercuri printr-o postare pe rețelele sociale la oferta de colaborare lansată de președintele PSD Marcel Ciolacu. În replică la propunerea acestuia de a renunța la ”orgolii” pentru a o susține pe Gabriela Firea la Primăria București, Piedone a spus că ”înțeleg acum de ce ați amanetat încă 4 ani Bucureștiul”, cu trimitere la o imagine mai veche cu Nicușor Dan ieșind din Palatul Cotroceni.

author avatar
Andrada Ionescu
Andrada este un jurnalist cu experiență care acoperă subiectele de actualitate din România. Absolventă de Sociologie, Andrada Ionescu are un background care îmbină jurnalismul cu marketingul politic și îi oferă un plus în selectarea informațiilor pe care le prezintă cititorilor.

Ultimele știri

Reacția lui George Simion după documentarul Recorder „Justiție capturată”: „Lumea nu vă mai crede”

După lansarea documentarului „Justiție Capturată”, liderul AUR, George Simion,...

Ilie Bolojan anunță o posibilă decizie pe salariul minim săptămâna viitoare: „Personal, susțin o menținere a salariului minim”

Înghețarea salariului minim a fost discutată miercuri la Consiliul Tripartit,...

Ilie Bolojan: „Trebuie ridicată vârsta de pensionare peste tot”

Premierul Ilie Bolojan a declarat că vârsta de pensionare trebuie ridicată...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine