Șoc în USR. Clotilde a făcut o manevră riscantă! Pe cine a executat franțuzoaica

O ședinta convocată de biroul Municipal, luni, 27 septembrie, la ceas de seară, a dus la înlaturarea lui Oliver Păiuși, vicepreședinte USR Sector 1, de către fostul ministru al Sănătății Vlad Voiculescu.

Mai exact, vicepreședintele USR Sector 1 a intrat în această ședință făcută special pentru el, dar după câteva secunde a primit nenumărate mesaje și apeluri de la secretară pentru a ieși. În caz contrat, a fost anunțat că va fi “scos” cu forța.

Toate acestea sunt urmare a unei adrese, reclamații, sesizări a deputatului USR Mihai Badea conform căreia eu aș fi încălcat niste articole din statutul USR“, a mărturisit acesta. Încă o mărturisire este faptul că Vlad Voiculescu are “obiceiul” de a scapa de oamenii politic incomozi.

Potrivit surselor, principalul motiv pentru care Oliver Păiuși a fost dat afară este din cauza faptului că a cerut retragerea actualului primar al Sectorului 1, Clotilde Armand.

Ultimele știri

Prima înfrângere la CCR pentru Nicușor Dan de la începutul mandatului de președinte

Judecătorii CCR au decis că obiecțiile președintelui sunt neîntemeiate,...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine