Piedone și-a lansat PNRR la Sala Palatului, în prezența a aproape 5.000 de susținători

Simpatizanții noii formațiuni politice, Partidul Naționalist Reformarea României(PNRR), se îndreaptă spre Sala Palatului, acolo unde va avea loc lansarea partidului. Președintele Cristian Popescu Piedone le-a dat întâlnire la 12.00. 

Un vehicul electric inscripționat cu numele șefului PNRR stă parcat afară, ca o mascotă a evenimentului, în care s-a înfipt un steag tricolor. Candidatul urcă pe scenă, pentru repetițiile finale, în timp ce strânge în buzunar 3-4 ardei iuți, mici, de care nu se desparte niciodată, ca talisman.

Sala s-a umplut, iar oamenii continuă să vină și să ocupe cele 5.000 de locuri de care dispune clădirea de spectacole. Printre invitați se numără deputați și senatori, primari de sectare din București, dar și din țară, veniți să-l susțină pe Piedone.

Holul de la intrare a fost ocupat o perioadă cu susținătorii care au completat adeziuni. În scurt timp, s-au strâns câteva sute. Printre invitații lui Piedone se numără senatorul Ninel Peia, deputatul Nicolae Păun, primarul Sectorului 2-Rareș Hopincă, primarul Sectorului 5- Vlad Popescu Piedone, cât și membrii familiei sale, soția și fiica.

Oamenii adunați la Sala Palatului sunt susținători vechi, care i-au acordat votul lui Piedone de când era primar de sector, iar acum vor continua să-l susțină ca om politic.

Oamenii adunați la Sala Palatului sunt susținători vechi, care i-au acordat votul lui Piedone de când era primar de sector, iar acum vor continua să-l susțină ca om politic.

Scopul președintelui PNRR, Cristian Popescu Piedone, este să obțină un scor de 10% la alegerile parlamentare și să ducă partidul în Parlamentul României.

Foto: FB Popescu Piedone
author avatar
Andrada Ionescu
Andrada este un jurnalist cu experiență care acoperă subiectele de actualitate din România. Absolventă de Sociologie, Andrada Ionescu are un background care îmbină jurnalismul cu marketingul politic și îi oferă un plus în selectarea informațiilor pe care le prezintă cititorilor.

Ultimele știri

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine