Marius Budăi, despre majorarea salariilor bugetarilor: Și salariații de la stat sunt cetățeni români și au fost afectați de prețurile mari

Ministrul Muncii, Marius Budăi, a explicat la Digi24 de ce se majorează salariile angajaților de la stat. El a spus că și bugetarii, ca și angajații din mediul privat, sunt cetățeni români și au fost afectați de prețurile mărite.
author avatar
Andrada Ionescu
Andrada este un jurnalist cu experiență care acoperă subiectele de actualitate din România. Absolventă de Sociologie, Andrada Ionescu are un background care îmbină jurnalismul cu marketingul politic și îi oferă un plus în selectarea informațiilor pe care le prezintă cititorilor.

Ultimele știri

Atac dur la adresa planului lui Nicușor Dan privind justiția. Fost membru CSM: „Nebunia unui dictatoraș de operetă”

Inițiativa președintelui de a consulta magistrații prin referendum provoacă...

Zegrean îi critică pe judecătorii care „se tem de șefi”: „Dacă sunt așa fricoși trebuiau să se facă preoți sau călugări”

Augustin Zegrean, fostul președinte al Curții Constituționale a României,...

Se pregătește suspendarea lui Nicușor Dan. Parlamentarii AUR se reunesc marți în ședință

Deputatul AUR Ştefăniţă Avrămescu a transmis că toţi parlamentarii...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine