Liviu Dragnea susține că are soluția la criza energetică. Care sunt cele două variante

Liviu Dragnea, fostul lider PSD, vine cu două propuneri prin care România să treacă de criza energetică și să nu intre în colaps. Varianata 1 este revenirea la Ordonanta 114, cu prețuri superprofitabile pentru toate companiile din piață și suportabile pentru consumatori. A doua soluție este revenirea la prețurile anterioare legii plafonării.

author avatar
Andrada Ionescu
Andrada este un jurnalist cu experiență care acoperă subiectele de actualitate din România. Absolventă de Sociologie, Andrada Ionescu are un background care îmbină jurnalismul cu marketingul politic și îi oferă un plus în selectarea informațiilor pe care le prezintă cititorilor.

Ultimele știri

Anca Alexandrescu: Dacă eu voi câştiga Bucureştiul, a doua zi se rupe coaliţia şi pică şi Bolojan

Candidata independentă susţinută de AUR la Primăria Capitalei, Anca...

Sindicaliștii din Educație pregătesc greva generală în 2026: „Bolojan nu are vocație de premier- poate să meargă la primărie”

Cadrele didactice pregătesc o nouă blocare a sistemului educațional...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine