Lovitură pentru Raed Arafat! Cine a câştigat un proces cu şeful DSU

Raed Arafat, șeful DSU, a pierdut procesul intentat postului de televiziune România TV.

Astfel, judecătorii Curții de Apel au decis că emisiunile postului tv din timpul pandemiei au fost corecte, acuzatiile de fake news la adresa postului fiind desființate.

”Respinge, ca nefondat, apelul principal formulat de reclamant. Admite apelul incident formulată de pârâtă. Schimbă în tot sentinţa civilă nr. 1833/02.12.2021, pronunţată de Tribunalul Bucureşti – Secţia a III- a Civilă în sensul că: Respinge cererea de chemare în judecată, ca nefondată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Curtea de Apel Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin grija grefei, azi, 20.12.2022”, se arată în soluția instanței.

România TV a criticat constant, în toată perioada pandemiei, comportamentul al şefului DSU, Raed Arafat, Curtea de Apel a dat dreptate postului de televiziune, arată romaniatv.net.

Ultimele știri

Efectul scandalului: Ministerul Culturii retrage proiectul controversat de normare a muncii actorului.

Ministerul Culturii a retras un proiect care obliga actorii...

Dominic Fritz pierde procesul în care ANI îl acuză de conflict de interese. Primarul anunță că face apel

Curtea de Apel Timișoara a respins cererea primarului Dominic...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine