joi, august 20, 2026
34.7 C
București

Marcel Ciolacu vrea majorarea salariilor pentru primari: “Trebuie să-i condamn la foamete?!”

Marcel Ciolacu deplânge soarta primarilor. Liderul PSD susține că este o perioadă de criză și trebuie ajutați și aleșii locali, despre care spune că nu trebuie condamnați la foamete.

“Dacă am mărit și salariul minim pe economie în zona privată, este normal că se va veni și cu o mărire în zona publică.”, spune Marcel Ciolacu.

“Sunt aleși locali? Sunt aleșii noștri? Eu mi-am votat primarul din Buzău. Trebuie să-l condamn la foamete?! Spuneți-mi că trebuie să-i condamn pe primari la foamete.”, a întrebat liderul PSD în cadrul unei conferințe de presă.

 

Ultimele știri

Radu Marinescu, după atacurile lui Vladimir Tismăneanu. „Atitudine totalitară, cripto-bolșevică, neo-stalinistă”

Fostul ministru al Justiției, Radu Marinescu, a reacționat ferm...

Victor Ponta atacă Guvernul Bolojan pentru tăierea burselor elevilor. Au început de la „îmbuibații pesediști”

Victor Ponta, fost premier al României, critică dur propunerea...

Cartea care cucerește topurile internaționale. Romanul abordează controversatul fenomen „tradwife”.

Cartea „Yesteryear” a jurnalistei Caro Claire Burke, lansată pe...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine