duminică, iunie 28, 2026
33.8 C
București

Polițiștii prinși când luau mită în centrul Bucureștiului și-au recunoscut faptele! Au cerut de două ori mai multe șpăgi decât se credea inițial

Cei doi polițiști prinși când luau mită în centrul Bucureștiului și-au recunoscut faptele în fața procurorilor. Și, atenție, ar fi luat de două ori mai multă șpagă decât se credea inițial, potrivit surselor Antena 3 CNN.

Aceștia încă nu au încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției oficia, așa că ancheta continuă.

Totodată, aceleași surse spun că agenții au recunoscut dublu față de acuzațiile inițiale aduse de procurori, astfel că ancheta s-a extins. Mai exact, au recunoscut că au luat de 59, respectiv de 57 de ori, mită de la șoferi. Inițial procurorii știau despre 23 de fapte.

Aceștia încă nu au încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției oficia, așa că ancheta continuă.

Totodată, aceleași surse spun că agenții au recunoscut dublu față de acuzațiile inițiale aduse de procurori, astfel că ancheta s-a extins. Mai exact, au recunoscut că au luat de 59, respectiv de 57 de ori, mită de la șoferi. Inițial procurorii știau despre 23 de fapte.

Ultimele știri

Tensiuni între Nicușor Dan și Ilie Bolojan la Cotroceni. PNL reacționează dur

Discuțiile dintre Nicușor Dan și Ilie Bolojan de la...

Ion Cristoiu, despre desemnarea noului premier: O uriașă șmecherie, o trișerie

Ion Cristoiu a criticat dur scena politică actuală din...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine