marți, iunie 23, 2026
23.8 C
București

Momente incredibile la Casa Albă. Zelenski a fost scos de la discuțiile cu Trump după o ceartă publică în Biroul Oval

Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a plecat vineri de la Casa Albă fără să semneze un acord cu Donald Trump, după un scandal în Biroul Oval în care președintele SUA și vicepreședintele JD Vance i-au cerut explicații și l-au acuzat că este lipsit de respect. 

Vizita, care a început aparent sub bune auspicii, s-a transformat într-un schimb de replici tensionat, cu Donald Trump și vicepreședintele JD Vance, pe de o parte, și liderul ucrainean, de cealaltă parte.

Ultimele știri

PSD, principalul perdant în criza politică. AUR, singurul câștigător, spune Pîrvulescu

Politologul Cristian Pîrvulescu afirmă că PSD este cel mai...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine