miercuri, iunie 17, 2026
19.2 C
București

Iohannis, despre reducerea consumului de energie la iarnă. „N-ar fi rău să se elaboreze un plan”.

Președintele Klaus Iohannis a spus vineri că va discuta cu liderii țărilor din Uniunea Europeană cu privire la criza energetică și la cum poate fi ajutată Ucraina să treacă peste iarna care vine.   

Ultimele știri

Medicii amenință cu grevă generală. Negocierile cu Guvernul, în impas

Medicii avertizează că o grevă generală ar putea începe...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine