miercuri, iunie 24, 2026
22.2 C
București

Iohannis, despre reducerea consumului de energie la iarnă. „N-ar fi rău să se elaboreze un plan”.

Președintele Klaus Iohannis a spus vineri că va discuta cu liderii țărilor din Uniunea Europeană cu privire la criza energetică și la cum poate fi ajutată Ucraina să treacă peste iarna care vine.   

Ultimele știri

Fritz anunță că USR e gata să facă parte dintr-un guvern minoritar, după eșecul lui Veștea în Parlament

Prețurile combustibililor și lubrifianților pentru transportul personal au crescut...

Cine va fi desemnat următorul premier? Al treilea! Cum arată acum scenariile de pe masa președintelui

„Am considerat că este necesar să răspund la această...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine