joi, august 20, 2026
34.7 C
București

Nicușor Dan și Clotilde Armand, campioni la „dezastru” în București. Marcel Ciolacu: „Am văzut-o pe Clotilde, care a fost de un ridicol enorm”

Nicușor Dan și Clotilde Armand au făcut „dezastru” în București, consideră liderul PSD Marcel Ciolacu. Mai exact, „Bucureștiul e un dezastru” spune președintele partidului, atacându-i pe primarii opoziției.

„Am văzut-o pe Clotilde, care a fost de un ridicol enorm. Nu are capacitatea de a administra cel mai bogat sector, vii tu USR-ul care vii cu progresul, digitalizarea și vrei să treci prin buget să împarți bani la cetățeni, fără să conteze veniturile, să dea așa câte 1.000 de lei”, a spus social-democratul.

În același timp, Ciolacu a spus că PSD a venit cu programe sociale bine calculate. De asemenea, în ceea ce îl privește pe primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, liderul social-democraților susține că „trebuia să își dea demisia de mult, să plece acasă”.

Nicușor Dan a blocat toate investițiile, a mai spus liderul PSD, potrivit PsNews. „Toate lumea e în instanțe. Dacă vrei să pui o ordine, ți-aduci arhitect, mi se pare că în perioada interbelică se candida cu arhitectul șef, așa trebuia să rezolve Nicușor, prin direcțiile din primărie, nu să blochezi tot. Nicușor nu are nicio coerență, nu a rezolvat nimic, a blocat tot”.

La alegerile din 2024, Gabriela Firea va fi candidatul PSD pentru Primăria Capitalei. În plus, liderul social-democrat a explicat că va modifica statutul partidului și cei care doresc să candideze la funcții vor avea nevoie de voturile tuturor filialelor din țară.

Ultimele știri

Mircea Geoană investește în gaze. Fostul număr doi din NATO intră într-un proiect de centrală în România

Mircea Geoană, fost secretar general adjunct al NATO, deține...

Bolojan zice că „nu se agață de putere” și vrea un guvern tehnocrat după el. Cine ar fi propus premier

Premierul interimar Ilie Bolojan a sugerat formarea unui guvern...

Anchetele Lumea Politică

Articole pentru tine